תערוכת אומנות במכון האונקולוגי

האמנות התלויה במכון האונקולוגי מבקשת להתוות דרכים, להצביע על אופקים. הדרכים הן  דרכים פנימיות רבות ושונות שמוצא כל אדם להתמודד עם רגעים ותקופות בהן נדרשות תעצומות הנפש. האמנות יכולה לרמז עליהן, לפעמים לעורר אסוציאציה או בדל זיכרון שיעזור לשרטט נתיב, למפות כיוון. האופקים הם אופקים של תקווה שמשותפים, במידה רבה ,לכולנו באשר אנו בני אדם – בריאות ושלווה לנו ולאהובינו ומטופלינו.

פרויקט האמנות של עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל וקבוצת לייקרס החזקות מבטא אמון בכוחה של האמנות ובכוחם של הבאים בשעריה כמטופלים, מלווים או חברי הצוות הרפואי, להפיק השראה מנוכחותה. בבסיס הפרויקט עומדת התפיסה של אמנות כמקדמת החלמה, מאתגרת את הדעת ומעודדת יצירתיות. באמנות וביצירה, יש תקווה מובנית לשינוי, לאיחוי ולצמיחה. 

האמנים שתרמו למכון בנדיבות, ביקשו לחלוק את כוחה זה של האמנות.  תודה מיוחדת לסמדר אליאסף על הציור גבעות נהריה ולאלון פורת על הציור  גבול בין חלקות ,שתי עבודות שמתייחסות לנוף  בו נטוע המרכז הרפואי אבל מבטאים טריטוריות נפשיות,  לנעמי טדסקי  שמביטה בעבודתה Flora Hierosolymitana, שמה הלטיני של מרוות ירושלים, בצמחיה הים תיכונית ויוצאת איתה למסעות מרהיבים ולרוני אלוני שעבודותיו הן נוף מופז באור. כולם מתרגמים התבוננות מעמיקה ומפויסת עם העולם לעבודות מרהיבות.

תודתנו לבנק דיסקונט שתרם הדפסים מתוך אלבומי הדפס שהבנק מפיק למעלה מעשרים שנה בסדנאת ההדפס בכברי, לא רחוק מהמרכז הרפואי. ההדפסים, של האמנים מהשורה הראשונה, מבטאים כגוף עבודה כולל את אותו חיפוש ואמונה שעומדים ביסוד התקווה. 

הפרויקט הוא יוזמה של קבוצת לייקס החזקות ולא היה מתאפשר ללא נדיבותה. הוא התממש בעזרת עמתת ידידי המרכז הרפואי לגליל.

ד"ר סמדר שפי, אוצרת פרויקט האומנות.


 
 אלכס קרמר, תרומת בנק דיסקונט
 
 ליליאן קלפיש, תרומת בנק דיסקונט 

 

 

ממשיכים בחיזוק הקשר עם הקהילה וחינוך לאורח חיים בריא
26.5.2019 שעה 11:30 הרצאה - הכבד השומני, כרמיאל, מועדון נעמ"ת
3.6.2019 שעה 11:00 הרצאה -  בטיחות תינוקות,  נהריה, מועדון קטקטון
5.6.2019 שעה 19:30 הרצאה - זכרון ושכחה, נהריה, היכל התרבות
5.6.2019 שעה 10:30 הרצאה - מחלת אלצהיימר והתמודדות עם בעיות זכרון, מעלות המרכז לקשיש
כולם מוזמנים