קרן לפיתוח המכון האונקולוגי

b9

בשנת 2013, הפך צריף אחד מתוך תשעת הצריפים, שהיוו את ראשיתו של בית חולים מלב"ן, למכון האונקולוגי.  מאיר בורקיס, שרצה להנציח את רעייתו, מרים מורי ז"ל, אשר נפטרה מסרטן הדם (לוקמיה) , החליט בעצת המנכ"ל לשעבר של עמותת הידידים, מר בלונדר יצחק, להרים תרומה להקמת המכון. 

שנה מתחילת העבודות נפתח מכון חדשני, מרווח ומתקדם עם צוות מקצועי  ומסור, המעניק טיפול אמבולטורי לחולי סרטן מנהריה וסביבתה. 
תכנון המכון האונקולוגי הותאם לגישה הוליסטית הכוללת סביבה תומכת החלמה ובתוך כך, הוקמו מרחבי טיפול אישיים,  וחדרי ספח לרופאים ולצוות.   מאיר בתפיסתו הסביבתית ראה לנכון לאפשר אווירה מחלימה גם מחוץ למכון  ועל כן תרם להקמת גן ההחלמה המטופח, המקבל את פני החולים שעוברים טיפולים קשים. 

פרופ' ברהום,  מנהל המרכז הרפואי  לגליל ציין בפתיחת המכון "אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות למאיר ידידי ולמשפחת בורקיס על פועלם למען המכון האונקולוגי החדש ולמען המרכז הרפואי ותושבי האזור והגליל. הקמנו יחד מכון לתפארת, מכון שמאפשר לנו לתת שירות טוב יותר לחולים האונקולוגיים ואני יודע שהפרויקט הנוסף, פיתוח הגן האונקולוגי החיצוני ע"ש מרים בורקיס ז"ל, יביא מרגוע לכאבם ויעזור להחלמתם של חולים אונקולוגיים רבים בגליל הצמוד לגבול  הלבנון". 

עמותת הידידים,  תורמים פרטיים, גופים ומוסדות  הרימו גם הם, תרומה לפיתוח המכון האונקולוגי על שם "מורי" ז"ל ותרומתם הונצחה על לוח התורמים שהוצב במכון.  בכללם נמצאים גם בני משפחתו של צ'ארלס האריס זכרונו לברכה מאנגליה, אשר תרמו ברוחב לב.  כולם יחד הביאו  את המכון וסביבו הגן האונקולוגי, למסביר פנים לחולים ובני משפחותיהם הפוקדים את המקום.

הקרן לפיתוח המכון האונקולוגי בשיתוף עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל ומשפחת בורקיס הציבו לעצמם למטרה להמשיך ולגייס תרומות לקידום המכון האונקולוגי  הממוקם על גבולה הצפוני של המדינה, על מנת להעניק מזור לבאים בשעריו. נשיא הקרן, פרופ' יוסי תמיר מנכ"ל ג'וינט ישראל ומנכ"ל הביטוח הלאומי לשעבר, מבין ומכיר בחשיבות חיזוק הפריפריה וקורא לתורמים מהארץ ומחו"ל לתרום למען מטרה חשובה זו. 

סרט תדמית המכון האונקולוגי – עברית 

סרט תדמית המכון האונקולוגי – אנגלית

סרט תדמית המכון האונקולוגי – ערבית

תרומה למכון האונקולוגי ע"ש מרים (מורי) בורקיס ז"ל

הקרן ע"ש מרים (מורי) בורקיס ז"ל, פועלת ללא מטרות רווח,
לצד המרכז הרפואי לגליל ולצד עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל.